Onygen Krem – Jak stosować ? ❤️

person Autor: Anna Lachowska Kosmetolog comment Komentarze: 0 visibility Wyświetlenia: 15477

Onygen Krem jest to niezwykle skuteczny preparat do walki z onycholizą paznokci. Polecany jest również osobom które potrzebują regeneracji łożyska paznokci dłoni i stóp. Dzięki innowacyjnej recepturze i bogatej kompozycji składników aktywnych, krem nie tylko łagodzi objawy onycholizy, ale również wzmacnia płytkę paznokcia oraz działa przeciwbakteryjnie i wirusowo.  

Onygen krem podopharm opinie

Onycholiza paznokci  - co to za choroba?  

Onycholiza to odklejenie się płytki paznokcia od łożyska i przedostania się w to miejsce powietrza. Przyjmuje białe zabarwienie. Gdy dojdzie do infekcji kolor płytki w miejscu zmienionym chorobowo przyjmuje żółte lub brązowe zabarwienie. Schorzenie dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.  

Onycholiza paznokci – jak ją leczyć? 

Leczenie onycholizy wymaga konsultacji z podologiem lub specjalistą pielęgnacji stóp.  Specjalista podczas wywiadu zleci odpowiednie badania, przeprowadzi wnikliwy wywiad oraz wykluczy ewentualne infekcje bakteryjne i grzybicze.  Leczenie onycholizy polega m.in. na unikaniu agresywnych zabiegów kosmetycznych oraz znalezieniu przyczyny powstania odklejenia się płytki, oczyszczenia płytki paznokcia, pobudzeniu łożyska do regeneracji. Warto nadmienić, że wystąpienie infekcji przy  onycholizie paznokci jest bardzo wysokie. Leczenie onycholizy niezwykle często wymaga usunięcia płytki paznokcia w miejscu, gdzie odkleja się płytka i założenie opatrunku.  

Aby terapia przyniosła zadowalający efekt, pacjent gabinetu podologicznego musi przestrzegać zaleceń specjalisty oraz systematycznie stosować preparat do pobudzenia regeneracji łożyska.  

                  onygen krem efekty stosowania                                                             Onygen krem - efekty stosowania

Onygen Krem – jaki jest skład preparatu ?  

Krem zawiera opatentowaną formułę, chronioną prawem patentowym.  

Składniki aktywne zawarte w Onygen krem: 

  • Siara bydlenca – bogata jest w 250 związków o wysokim stężeniu. Największą wartość stanowią białka, które posiadają silne działanie antybakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze. Colostrum bovinum zawiera również witaminy z grupy B, A, D i E oraz łatwo przyzwalane wapno. Colostrum tłuszczowe odznacza się również zawartością tłuszczy, węglowodanów, czynników wzrostu oraz pochodnych kwasu nuklenoinowego.  
  • Emulsje ciekłokrystaliczne - ich struktura sprawia, że przenikanie substancji aktywnych jest bardziej skuteczne.  
  • Skwalan – zawiera olej rokitnikowi oraz olej z awocado, które wzmacniają płytkę paznokcia i pobudzają ją do wzrostu. 

zestaw onygen mykobooster podopharm

Zestaw Onygen + Mykobooster 

Czy Onygen krem można stosować w ciąży i u kobiet karmiących? 

Producent nie prowadził badań na kobietach ciężarnych. Decyzja o stosowaniu kremu Onygen zarówno przez kobiety w ciąży i kobiety karmiące powinna być jej samodzielną decyzją.  

Czy Onygen można stosować u osób chorych na cukrzycę? 

Tak, Producent prowadził badania pod kątem osób chorych na cukrzycę. Wszystkie kosmetyki marki Podopharm są rekomendowane u diabetyków. Onygen krem można stosować również u osób cierpiących na tzw. stopę cukrzycową.  

Czy podczas kuracji można malować paznokcie, wykonać hybrydę, żel na paznokcie? 

Nie jest zalecane malowanie paznokci podczas kuracji. Produkt stosuje się na łożysko paznokcia, nie na płytkę, jednak należy tą decyzję skonsultować z podologiem. Również nie zaleca się  podczas stosowania kuracji stosowania hybrydy i żelu.  Należy unikać agresywnych zabiegów kosmetycznych na paznokciach w celu uniknięcia czynników powodujących uszkodzenie płytki.  

Jak prawidłowo stosować krem Onygen? 

Krem onygen należy wmasować 2 razy dziennie na miejsce zmienione chorobowo. Raz w tygodniu nanieść preparat pod okluzję.  

Jak długo trwa leczenie Onycholizy paznokci?  

Kurację należy rozpocząć po wizycie u podologa i powinna przebiegać pod jego kontrolą. Kluczowe jest odpowiednie oczyszczenie płytki paznokcia oraz jeśli istnieje taka potrzeba - wykonanie badań mikrobiologicznych, które wykluczy lub potwierdzi zakażenie grzybicze. Krem jest bardzo wydajny - 20 ml kremu Onygen wystarczy na terapię 3 miesięczną. Przybliżony czas terapii zależny jest od wielu czynników - rodzaju dolegliwości, stopnia nasilenia, zakresu zmian. Duży wpływ na terapię ma systematyczność oraz stosowanie się do zaleceń specjalisty. Pierwsze efekty widoczne są po 3 miesiącach stosowania.      

Jak dbać o paznokieć dotknięty schorzeniem?  

Nie należy dopuścić aby pod płytkę dostały się zanieczyszczenia. Nie należy odrywać i uciskać płytki paznokcia.  

Czy Onygen krem można stosować przy mechanicznie uszkodzonym łożysku paznokcia?  

Onygen krem sprawdza się przy uszkodzonym łożysku osłabionych paznokci dłoni i stóp. W celu wzmocnienia płytki paznokcia zaleca się stosowanie z Podopharm intensywne serum do paznokci.

Sprawdź Onygen Krem w zestawie. 

Poniżej znajduje się lista dostępnych zestawów Onygen, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej. 

Onygen Zestaw wzmacniający 

onygen zestaw wzmacniajacy

Onygen Zestaw przeciwgrzybiczy

onygen zwestaw mykobooster

Sprawdź również 

Poniżej znajduje się lista podobnych produktów, kliknij w produkt aby dowiedzieć się więcej.

Podologic Medical Serum do pielęgnacji paznokci z objawami onycholizy - Farmona Professional 

podologic medical serum na onycholize

person Autor: Anna Lachowska Kosmetolog
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień