Tonik

Aktywne filtry

Tonik

Co to jest tonik?

Tonik jest kosmetykiem, który przywraca i podtrzymuje naturalne pH skóry. Ph skóry posiada odczyn kwaśny, który może zostać  zaburzony przez nieodpowiednią pielęgnację lub preparaty do oczyszczania skóry. Tonik może zostać wzbogacony substancjami aktywnymi, które dodatkowo np. nawilżają skórę, rozświetlają, normalizują.

Jak stosować tonik? 

Tonik stosujemy po dokładnym oczyszczeniu skóry np. żelem lub pianką. Jeśli posiadasz makijaż oczyść skórę dwa razy lub użyj wcześniej np. płynu micelarnego, a następnie oczyść skórę np. pianką. Każdy preparat do oczyszczania skóry stosuj z użyciem wody. Tonik nie jest preparatem który zmywa makijaż. Nie należy mylić płynu micelarnego z tonikiem. Preparaty 2in1 (płyn + tonik) nie są dobrym wyborem. Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego zajrzyj na naszego bloga

Kluczowe jest dostosowanie toniku do swojego rodzaju cery i jej wieku. W naszej ofercie znajdziesz toniki dla każdego rodzaju cery oraz specjalistyczne np. dedykowane dla cery trądzikowej. Uwaga: cery trądzikowej nie należy wysuszać tonikami lub innymi preparatami z mocnym alkoholem!