Filtruj według

Rodzaj cery

Rodzaj cery

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 29,00 zł - 1 441,00 zł

Wskazanie

Wskazanie

Rodzaj produktu

Rodzaj produktu

Wydajność produktu

Wydajność produktu

Pielęgnacja

Pielęgnacja

Konsystencja

Konsystencja

Część ciała

Część ciała

Kosmetyki profesjonalne

Aktywne filtry

Kosmetyki profesjonalne

Czym są kosmetyki profesjonalne i dermokosmetyki ?

Kosmetyki profesjonalne, dermokosmetyki są to preparaty z wyższym stężeniem składników aktywnych niż standardowe produkty drogeryjne. Przeznaczone są dla skór wymagających, dojrzałych, problematycznych. Jeśli jesteś osobą która często zmienia kremy, nie potrafi znaleźć "złotego" preparatu warto spróbować kosmeceutyków przeznaczonych dla rodzaju Twojej cery oraz problemu z którym się borykasz. Kosmetyki profesjonalne to inaczej kosmetyki gabinetowe. Stosowane w gabinetach kosmetycznych oraz klinikach dermatologicznych. 

Na rynku pojawia się coraz więcej marek oferujących kosmetyki z dobrym składem i maksymalną ilością substancji aktywnych. W naszym sklepie dbamy o to, aby kosmetyki które trafią do Twoich rąk były wcześniej przez nas przebadane pod względem składu i skuteczności. 

Czy stosowanie parabenów, parafiny i olejów mineralnych jest szkodliwe?

Absolutnie nie, nie jest !  Wszystkie wyżej wymienione substancje nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Każdy dopuszczony do obrotu kosmetyk czy surowiec na terenie Unii Europejskiej przechodzi szereg specjalistycznych badań. W przeciągu paru lat, narodziły się teorie wnioskujące, że kosmetyki nienaturalne szkodzą. Takie spekulacje nie są poparte żadnymi naukowymi badaniami. 

Parabeny - są najbardziej poznaną i przebadaną grupą konserwantów. Występują w większości kosmetyków dostępnych na rynku.  Bardzo dobrze chronią kosmetyk, nie tylko przed zepsuciem preparatu, ale również przed mikroorganizmami.  

Parafiny i oleje mineralne  - Parafiny i oleje mineralne są substancjami występującymi w większości preparatów aptecznych stosowanych na skórę (maści). Posiadają właściwości okluzyjne i natłuszczające i nawilżające. Szczególnie są polecane dla cer alergicznych, atopowych i wrażliwych. Stosowane w kosmetykach posiadają bardzo czystą formę.